close
تبلیغات در اینترنت
حملات همزمان به اهداف مختلف در افغانستان ا

برای حمایت از ما روی تبلیغات کلیک کنید


loading...

اولين پايگاه آموزشي جوانان افغان

    18:14 وزارت داخله افغانستان تعداد کشته شدگان امروز را اصلاح کرد: 17 مهاجم مسلح کشته و دو نفر از آنها بازداشت شدند. 17:56 ژنرال ایوب سالنگی، رئیس پلیس کابل به رویترز گفته است که درگیری هنوز در محله دیپلماتیک وزیر اکبر خان ادامه دارد. 17:55 ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می گوید که بخشی از جاده کابل جلال آباد که به تصرف شورشیان در آمده بود، پاکسازی شده است. 17:35 گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان گفت که هیچ کدام از کارکنان سفارت این کشور در کابل در جریان حملات امروز…

بازي آنلاين

تلاوت قرآنکریم با ترجمه بصورت آنلاین


آخرین ارسال های انجمن

حملات همزمان به اهداف مختلف در افغانستان ا

صفت الله ( احمدي ) بازدید : 123 دوشنبه 28 فروردين 1391 نظرات ()


http://wscdn.bbc.co.uk/worldservice/ic/144x81/www.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2012/04/15/120415124043_kbl_attacks_976x549_reuters_nocredit.jpg

 

 

http://wscdn.bbc.co.uk/worldservice/ic/144x81/www.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2012/04/15/120415124132_kbl_attacks_976x549_reuters_nocredit.jpghttp://wscdn.bbc.co.uk/worldservice/ic/144x81/www.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2012/04/15/120415124656_kbl_attacks_976x549_afp_nocredit.jpg

18:14 وزارت داخله افغانستان تعداد کشته شدگان امروز را اصلاح کرد: 17 مهاجم مسلح کشته و دو نفر از آنها بازداشت شدند.

17:56 ژنرال ایوب سالنگی، رئیس پلیس کابل به رویترز گفته است که درگیری هنوز در محله دیپلماتیک وزیر اکبر خان ادامه دارد.

17:55 ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می گوید که بخشی از جاده کابل جلال آباد که به تصرف شورشیان در آمده بود، پاکسازی شده است.

17:35 گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان گفت که هیچ کدام از کارکنان سفارت این کشور در کابل در جریان حملات امروز آسیب ندیده اند. او گفت که آلمان "تسلیم خشونت تروریست ها نخواهد شد".

17:30 ژنرال جان آلن، فرمانده آیساف می گوید که به نیروهای امنیتی افغان که به سرعت به حملات امروز واکنش نشان داده اند "بسیار افتخار می کند". او گفته است که درگیری ها ادامه دارد و اگر طرف افغان نیاز داشته باشد، نیروی آیساف به کمک خواهد آمد.

16:50 آیساف با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که نیروی واکنش سریع خود را آماده واکنش به حملات امروز کرده بود، اما احتیاجی به دخالت این نیرو پیدا نشد. به گفته آیساف حملات طالبان "عمدتا بی اثر" بود.

16:32 علی سلیمی، خبرنگار بی بی سی فارسی در کابل می گوید که اوضاع شهر اکنون آرام به نظر می رسد، اما دولت هنوز پایان درگیری ها را اعلام نکرده است.

16:25 تصاویر منتشر شده توسط خبرگزاری های بین المللی نشان می دهد که نیروهای آیساف و سربازان آمریکایی در مقابله با حملات مشارکت داشته اند، اما نیروی بین المللی حافظ صلح می گوید که رهبری عملیات به عهده نیروهای افغان بوده است.

15:56 رایان کروکر، سفیر آمریکا در کابل به سی‌ان‌ان گفت: "طالبان در اطلاعیه صادر کردن خیلی خوب هستند، اما در جنگیدن به آن خوبی نیستند".

15:51 وزارت داخله افغانستان می گوید که در جریان حملات کابل و ولایات پکتیا، لوگر و ننگرهار جمعا شانزده مهاجم انتحاری کشته شده اند و 9 غیرنظامی و 14 پلیس زخمی شده اند.

15:45 سخنگوی طالبان به خبرگزاری رویترز گفت که حملات امروز در تلافی سوزاندن قرآن، ویدیوی ادرار کردن سربازان آمریکایی بر اجساد و کشتار قندهار صورت گرفته است.

15:40 یکی از دستیاران حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفته که آقای کرزی پس از آغاز حملات به مکانی امن در کابل منتقل شده است.

15:09 رایان کروکر، سفیر آمریکا در کابل به سی‌ان‌ان گفت که واکنش نیروهای امنیتی افغان به حملات امروز "نشانه ای روشن از پیشرفت" است.

15:00 یک مقام امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت که دو مهاجم که قصد حمله انتحاری به محمد کریم خلیلی، معاون رئیس جمهور را داشتند به همراه یک فرد مسلح دیگر بازداشت شده اند.

14:57 طالبان در اطلاعیه دوم خود اعلام کرده که به مقر به شدت محافظت شده رئیس جمهور حامد کرزی حمله کرده است. منابع مستقل این خبر را تأیید نکرده اند.

14:56 وزارت داخله می گوید که شماری از مهاجمان در کابل هنوز در برابر نیروهای امنیتی مقاومت می کنند.

14:55 مقامات امنیتی افغان در ولایت لوگر می گویند که درگیری مسلحانه شدید در این ولایت در جریان است.

14:45 شاهدان عینی از حمله به یک کاروان سربازان فرانسوی در جاده جلال آباد و همچنین حمله به مقر سربازان یونانی و ترک در کابل خبر می دهند.

14:41 لحظاتی پیش سه انفجار پی در پی در نزدیکی منطقه شهر نو شنیده شد.

14:40 هتل کابل استار در مقابل سفارت ترکیه و در نزدیکی سفارت ایران به شدت آسیب دیده است، این هتل یک سال پیش کارش را شروع کرده بود و تنها هتل کابل است که روی بامش محل فرود هلیکوپتر طراحی شده است.

14:35 بلال سروری، خبرنگار بی بی سی در کابل درصفحه توییتر خود نوشت: مقامات ارشد امنیتی و پلیس افغانستان می گویند که شبکه حقانی حملات امروز به کابل و ولایات را سازماندهی کرده است.

14:20 منابع پزشکی در کابل به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته اند که 5 نفر در جریان حملات زخمی شده اند. کشته شدن دست کم دو مهاجم مسلح هم گزارش شده است.

14:17 وزارت داخله افغانستان به رویترز گفته است که حملات در پکتیا و ننگرهار پایان یافته است.

14:15 صدای تیراندازی شدید در نزدیکی محله وزیر اکبرخان تا حدود ده دقیقه پیش شنیده می شد.

14:14 محمدنعیم لالی، نماینده مجلس افغانستان به رامین انوری، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی گفت که شخصا از روی بام مجلس مشغول تیراندازی به مهاجمان است.

14:10 همزمان با حملات به کابل، حملاتی هم علیه فرودگاه جلال آباد در شرق افغانستان رخ داده است.

14:08 خبرگزاری کیودو از اصابت سه راکت به محوطه سفارت ژاپن خبر می دهد ولی می گوید که کسی زخمی نشده است.

14:07 آلبوم عکس از حملات امروز کابل رااینجا ببینید.

14:05 اداره امنیت ملی افغانستان می گوید که همزمان با حملات کابل، کریم خلیلی، معاون دوم رئیس جمهور از یک سوءقصد جان سالم بدر برده است.

13:47 کارمند بریتانیایی یک شرکت امنیتی خصوصی به بی بی سی گفت که از پشت بامی در فاصله 800 متری، شاهد حملات بوده است. "دود را می دیدیم. آنها از آر پی جی استفاده می کردند و مأموران امنیتی افغان به آنها پاسخ می دادند. درگیری یک ساعتی ادامه داشت تا کم کم فروکش کرد. گزارش های اطلاعاتی از برنامه ریزی برای یک حمله بزرگ حکایت داشت، بنابراین زیاد غافلگیرکننده نبود".

13:43 وزارت امور خارجه آلمان می گوید که خساراتی به محوطه سفارتش در کابل وارد شده، اما ظاهرا کسی صدمه ندیده است.

13:41 آمریکا وقوع حملات در اطراف سفارت خود در کابل را تأیید کرد.

13:35 علی سلیمی، خبرنگار بی بی سی فارسی در کابل می گوید که بعضی گزارش ها حاکی از آن است که تعدادی از نمایندگان پارلمان افغانستان هم اسلحه به دست گرفته اند تا از ساختمان پارلمان دفاع کنند.

13:30 یک سخنگوی وزارت امور خارجه بریتانیا می گوید: "می توانیم وقوع حادثه ای در جریان را در منطقه دیپلماتیک کابل تأیید کنیم. با کارکنان سفارت دائم در تماس هستیم".

13:22 سفارت بریتانیا در کابل از اهداف حملات امروز بود. یک راکت هم به سوی خانه ای که گفته می شود محل سکونت دیپلمات های بریتانیایی بود، پرتاب شده است.

13:20 ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان به رویترز گفته است: این حملات آغاز دور بهاره حملات ماست و ماه ها برای آن برنامه ریزی شده بود.

13:10 ژنرال کارستن جکوبسن از نیروهای ایساف به بی بی سی گفت که تا این لحظه گزارشی از تلفات احتمالی در دست نیست.

یک سخنگوی طالبان گفت که مهاجمان انتحاری، پایگاه های ناتو و دفاتر خارجی را در کابل هدف قرار داده اند.

مردان مسلح اهدافی را نقاط مختلف افغانستان، به شمول کابل، پایتخت و چندین ولایت دیگر مورد حمله قرار داده اند.

صدای تیراندازی و انفجارهای سنگین در چندین نقطه مرکز شهر کابل شنیده شده و همچنین گزارشهایی از وقوع حمله در نزدیکی ساختمان پارلمان افغانستان منتشر شده است.

 

 

http://wscdn.bbc.co.uk/worldservice/ic/144x81/www.bbc.co.uk/worldservice/assets/images/2012/04/15/120415124132_kbl_attacks_976x549_reuters_nocredit.jpg

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
آموزش ويروس نويسي هك دانلود نرم افزار, نرم افزار موبايل,آخرين اخبار افغانستان,آپديت آنتي ويروس
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات

 • آموزش ويروس نويسي
 • آموزش انترنت
 • دانلود
 • موبايل
 • اس ام اس
 • تازه ترين اخبار افغانستان
 • دانستني ها
 • تصاوير
 • ویدیو ها
 • پيامك تصادفي

  تصویر ثابت

  تصویر ثابت